Славутицька загальноосвітня школа № 1 Найкраща школа Slavutich School #1 The Best School Школа № 1 г. Славутич      


НАША АДРЕСА:
07100 м.Славутич Київської обл.
Проспект Др.народів,19 а/с 29 тел: (04479)2-38-57
e-mail: school1slavutich@ukr.net
Понеділок, 26.07.2021, 07:36

Меню сайту

Головна

Візитка школи

Досягнення вчителів

Досягнення учнів

Наші випускники - наша гордість

Учнівська організація "РУУШ"

Шкільна газета "The First"

Творчість учнів

Інформація для учнів

Інформація для батьків

Патріотичне виховання юного покоління

Кодекс етики

Статут територіальної громади

Книга пам'яті "Живі, поки пам'ятаємо"

Нормативно-правова база

Корисні сайти

Несекретні матеріали

Зовнішнє незалежне оцінювання

Державна підсумкова атестація

Фотоальбоми

Оголошення та новини

Форум

Історія загальноосвітньої школи I – III ступенів № 1
м. Славутича Київської області
  
  
  
  
Славутич – наймолодше місто в Україні. Воно з’явилося на карті нашої держави після трагедії на четвертому блоці ЧАЕС, яка сталася 26 квітня 1986 року. А 2 жовтня 1986 року Рада Міністрів СРСР прийняла рішення про спорудження Славутича – нового міста для постійного проживання працівників електростанції. Місто було збудовано фактично за 2 роки.
  
Однією з перших споруд міста стала будівля середньої школи № 1. 23 березня 1988 року було підписано Акт про здачу Славутицької середньої школи № 1.
  
1 квітня 1988 року школа радісно відкрила свої двері для 55 учнів. Їх навчали 15 учителів. Першим директором школи став Янковський Валерій Володимирович.
 
 
 
 
Перше загальношкільне свято - 19 травня, День піонерії. Свято проходило на стадіоні селища Лісне , де зібралися учні та вчителі школи. Назавжди в пам’яті дітей і педагогів залишилися яскраві спогади про цей день: спортивні змагання, пісні біля великого вогнища, подорож річкою Дніпром.
  
  
 
 
  
Наступне свято - випускний вечір. Перший випуск 1988 року - 2 учні : Пронін Олександр, Летута Вадим.
  
  
На кінець 1988- 1989 навчального року в школі навчалося 800 учнів та працював 51 педагог .
  
1988 –1989 рр. Період становлення педагогічного та учнівського колективів, а також пошуку нових підходів до організації навчально - виховного процесу школи.
  
З 18.01.1989 р. по 19.11.1990 року директором школи був Ладижев Леонід Степанович.
 
  
Учительський колектив працює над проблемою "Сучасний урок: форми та методи його проведення .” Активну участь бере педагогічний колектив школи і в загальноміських заходах: конкурсах художньої самодіяльності, теоретичних семінарах, спортивних змаганнях. В школі творчо працюють туристичні гуртки, які очолюють Лук’яненко Василь Данилович, учитель фізичної культури, та Ладижев Леонід Степанович, учитель біології.
 
  
Уже в 1989р. відбувається перша Біломорська експедиція. Учні школи разом з учителем Ладижевим Л.С. їдуть до північного міста Кандалакші, де співпрацюють з науковцями місцевого заповідника. Члени гуртка орнітології спостерігають за птахами, допомагають працівникам заповідника.
 
  
Учні школи з учителем Лук’яненком В.Д. побували в Карпатах, на озері Байкал, пройшли місцями форсування Дніпра, відвідали партизанські місця (маршрут руху з’єднання С.А.Ковпака), ходили в зоопарк до м.Мени.
  
В 1990 році директором школи призначений Ченков Володимир Ілліч.
 
 
 
1990-1994рр. В школі відкриваються класи диференційованого навчання, класи з поглибленим вивченням математики, починає впроваджуватися система розвивального навчання.
 
 
З 1994 року педколектив розпочинає роботу над проблемою "Подолання пасивності та неуспішності учнів”.
В школі працюють різноманітні гуртки, басейн, проводяться спортивні змагання, відкривається шкільне кафе.
  
В січні 1992 року між педколективами міста проходить конкурс художньої самодіяльності, на якому учителі школи №1 посідають 1 місце.
 
  
З 1995 року відкриваються класи з поглибленим вивченням математики і фізики, профільні класи.
  
1996р. Створюються предметі кафедри та творчі групи вчителів, які працюють за системою розвивального навчання. Координатором роботи кафедр стає шкільна методична рада. Робота педагогічного колективу спрямовується на розв’язання проблеми "Розвиток творчої індивідуальності вчителя, підвищення результативності та якості навчально-виховного процесу шляхом впровадження нових технологій”. Школа співпрацює з Харківським науково – методичним центром розвивального навчання, започатковано курс "Введення в шкільне життя” для майбутніх першокласників, який на сьогодні є традиційною формою роботи.
В школі розпочинають роботу секції МАН з математики (вчитель Пихтар М.П.), орнітології (Ладижев Л.С.), фізики (вчитель Тараброва С.М.), хімії (вчитель Архипова Л.В.)
  
  
1997-1999рр. Робота педагогічного колективу спрямовується на розв’язання проблеми "Розвиток творчої індивідуальності вчителя, підвищення результативності та якості навчально-виховного процесу шляхом впровадження нових технологій”.
Школа співпрацює з Харківським науково – методичним центром розвивального навчання, започатковано курс "Введення в шкільне життя” для майбутніх першокласників, який на сьогодні є традиційною формою роботи.
  
В 1998 році директором школи стає Рябченко Анатолій Олександрович.
 
  
У 1999 році у школі відкривається читальна зала, створюється батьківська громада «Все для дітей!», в початкових класах школи впроваджується курс «Розвиток творчого мислення».
  
З 2000 року педагогічний колектив школи розпочинає працювати над проблемою "Створення умов для розвитку і використання можливостей учнів”. З метою реалізації поставленої проблеми запроваджується адаптаційний курс "Перешеек " для учнів 5-х класів, проводиться робота по створенню дитячої організації РУУШ (республіка учнівського управління школою ), оформлюється експозиція кращих малюнків дітей, працює театральний гурток для учнів 2-6-х класів, оновлено кабінет інформатики.
 

  
У 2001 році створюється дитяча організація РУУШ ( республіка учнівського управління школою) з метою забезпечення широких можливостей щодо реалізації можливостей учнів, захисту їхніх прав, відвернення їх уваги від асоціальних форм поведінки.
  
З 2002 року розпочинається оформлення виставки кращих робіт учнів з образотворчого мистецтва у коридорах школи, створюється стенд «Ними пишається школа».
  
В 2003 році в школі відкриваються класи з поглибленим вивченням хімії, біології, фізики, математики, української мови та літератури, профільних класів. Педагогічний колектив працює над науково-методичною проблемою «Підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників навчального закладу».
 
  
Наступного 2004 року педколектив перемагає у конкурсі «Славутичанин року» в номінації «Колектив року» (соціальна сфера). 
  
У 2006 році навчальний заклад брав участь у зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови, історії, математики. Учні школи продемонстрували достатній рівень знань з предметів.
  
Щороку учні школи, бібліотекарі беруть активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Живи, книго!», є призерами і переможцями конкурсу.
  
З 2007 року педагогічний колектив працює над проблемою «Створення психолого-педагогічних умов для підвищення рівня навчальних досягнень та формування активності і загальної культури учнів». 
  
За 22 роки школу закінчили 1692 учні , з них 20 – нагороджено золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні»: 
  
1989 р.Захаров Олександр
1993 р.Тарабров Ігор
1994 р.Пічуріна Ольга
1999 р.Котков Віктор
2000 р.Шевченко Тетяна, Батманова Олена
2001 р. – Цвєткова Анастасія
2003 р.Веремецька Марія, Петрушенко Наталія
2005 р.Авраменко Ольга, Веремецька Тетяна, Писарєва Ірина, Шайдт Вікторія
2006 р.Дворніков Дмитро, Петрова Марія
2007 р. – Карташова Ксенія
2009 р. -  Краснопольська Ксенія, Ліхманова Катерина
2010 р. -  Дуда Ксенія
2012 р. - Топал Анастасія
  
17 учнів нагороджені срібною медаллю «За досягнення у навчанні» .
  
Велика заслуга в цьому - учителів. Уже з перших днів роботи школи складається дружний , талановитий колектив однодумців , які відповідально ставляться до своїх обов’язків.
 

 
 
За час роботи навчального закладу переможцями та лауреатами міських, обласних та Всеукраїнських конкурсів педагогічної майстерності стали 17 педагогів:
 • Ладижев Л.С. – лауреат обласного конкурсу «Учитель року - 1991»
 • Шарабріна С.В. – лауреат міського конкурсу «Учитель року - 1992»
 • Поліщук Н.С. – переможець міського конкурсу «Учитель року - 1993»
 • Янковська С.І. – лауреат міського конкурсу «Учитель року - 1994»
 • Тараброва С.М. – лауреат обласного конкурсу «Учитель року - 1995»
 • Мандровний О.М. – лауреат міського конкурсу «Класний керівник - 1996»
 • Корінь Я.О. – лауреат міського конкурсу «Учитель року - 1997»
 • Нагорна І.В. – переможець міського конкурсу «Класний керівник - 1999»
 • Пихтар М.П. – переможець міського конкурсу «Учитель року - 2000»
 • Ломова Ж.В. – лауреат міського конкурсу «Учитель року - 2001»
 • Передній Д.В. – переможець обласного конкурсу «Класний керівник - 2001»
 • Коробчук Г.О. – переможець міського конкурсу «Учитель року - 2002»
 • Гриневич Р.М. – лауреат загальноміської програми «Славутичанин року - 2002»
 • Макогонюк С.П. – переможець міського конкурсу «Класний керівник - 2005», переможець загальноміської програми «Славутичанин року - 2004»
 • Сивець Ю.Л. – лауреат міського конкурсу «Учитель року - 2005», лауреат обласного конкурсу "Учитель року - 2007" 
 • Бардакова Н.О. – лауреат обласного конкурсу «Учитель року - 2005», переможець загальноміської програми «Славутичанин року - 2004»
 • Ярова Т.Е. – переможець обласного конкурсу «Бібліотекар - 2007», лауреат Всеукраїнського конкурсу "Бібліотекар - 2007"
 • Зінченко О.В. - лауреат обласного туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2015"
 • Ремез Н.П. - лауреат обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека - 2020"
За роки існування школи з допомогою вчителів було видано такі посібники:
 
1. Поліщук Н. С., Железняк О. М. "Збірник задач і вправ”. Математика. Система розвивального навчання. 3 клас. – 2000 р.
2. Тараброва С. М. Методичний бюлетень. ( методичні розробки уроків фізики з теми "Атом і атомне ядро” ). – 1999 р.
3. Пихтар М. П., Котков В. " Функціональні рівняння (науково-методичний посібник) . – 1999 р.
4. Пихтар М. П., Андрєєв А. "Нетрадиційні доведення нерівностей”. – 1999 р.
5. Мандровний О. М. Російська мова (система розвивального навчання). Поурочне планування. Конспекти уроків. – 1999 р.
6. Єремцов І. Р. "Критерії оцінки діяльності учителя в сучасних умовах”. – 1998 р.
7. Науково-методичний збірник (методичні розробки уроків з математики вчителів Ченкової В. В., Шишкіної І. О., Мозгової О. І., Пихтаря М. П.). – 2000 р.
8. Тараброва С. М. Методичний бюлетень. ( з досвіду роботи ). – 2000 р.
9. Віткалова Н. М., Єремцов І. Р., Бардакова Н. О., Кирпикова Н. М., Передній Д. В. "Програма адаптаційного курсу для учнів 5-х класів "Перешеек”. - 2000 р.
10. Рябченко А.О., Бардакова Н.О. Використання рейтингової шкали при підведенні підсумків навчальної діяльності учнів за семестр та рік. - 2008 р.
 
Важливою складовою діяльності школи є позакласна робота. Традиційними шкільними святами стали КВК, спортивні змагання, конкурси: " Тато, мама, я – дружна сім”я”, "Щасливий випадок”, " Ти уже першокласник, друже!”, "Козацькі розваги”, "Подорож по Україні”. "Свято Букваря”, "Конкурс ікебани”, акція "Милосердя”, День народження школи, "Старти надій”, конкурси реклами здорового способу життя, виступи агітбригад.
 
Крім того, учні школи займаються в гуртках "Розвиток творчого мислення”, "Цікава математика”, «Крою і шиття», "Юний книголюб”, "Цікава граматика”, відвідують факультативні курси з предметів навчального плану.
 
Учні школи є активними учасниками спортивних змагань, протягом 18 років команда спортсменів займає І місце у спартакіаді школярів міста. 
 
Щороку, в травні, між школами міста проводяться змагання з цивільної оборони: День ЦО та змагання збірної команди 11-х класів "Школа безпеки”. Учні школи уже протягом шести років займають І місце.
 
За роки існування школи склалася система роботи з батьками. Створено батьківський комітет школи, який надає допомогу в організації і проведенні різноманітних навчальних і розважальних заходів. Батьківський комітет школи є координаційним центром по роботі з батьківськими громадами класів.
Традиційно щороку в школі проходить ”Місячник родини і школи”, в рамках якого – конкурси, змагання команд батьків, учнів, учителів.
Традиційним став і День відкритих дверей, який проводиться в кожному півріччі. Батьки мають змогу вільно поспілкуватися з педагогами, отримати консультації, з’ясувати рівень підготовленості своїх дітей.
Педагогічний колектив школи спрямовує свою роботу на створення належних умов для якісного засвоєння учнями навчального матеріалу, для розвитку здібностей і формування особистості. Це повинна бути людина фізично здорова, інтелектуально і духовно розвинена в галузі самопізнання, готова до соціальної адаптації. Це повинна бути творча особистість, яка вміє приймати помірковані рішення, передбачати їх можливі наслідки, відчувати відповідальність за нинішнє і майбутнє світу.

Форма входа

Календар новин

«  Липень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Пошук

Корисні сайти

 
 

Статистика

free counters

SlavutichSchool1© 2021